AEK Aten odds, spelschema, match

Table
Grekiska Superligan 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Paok 13102132-8321391334-132826193466-2160
2Olympiakos 13110238-11331383222-112726193460-2260
3AEK Aten 13103032-9331375128-162626178160-2559
4Panathinaikos 1393133-8301372427-152326165560-2353
5Aris 1383224-14271343615-151526126839-2942
6Lamia 1362519-19201335516-251426971035-4434
7Asteras Tripolis 1353520-24181341816-221326941336-4631
8Atromitos 1346316-18181324713-2610266101029-4428
9Panserraikos 1346316-17181424813-2910276101129-4628
10OFI Kreta 1355318-1420130588-305265101126-4425
11Volos FC 1434718-2713131577-23827491425-5021
12Panaitolikos 1343615-22151305811-24526481426-4620
13Kifisias 1326517-25121314811-317263101328-5619
14Pas Giannina 1325611-19111314814-29726391425-4818
Grekiska Superligan 2023/24
Championship Group5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Panathinaikos 32019-6622005-16540114-712
2AEK Aten 21103-2421015-2342118-47
3Paok 21013-2321105-4442118-67
4Olympiakos 21014-3321015-2342029-56
5Aris 21013-3321011-3342024-66
6Lamia 20021-9030034-11050055-200
Grekiska Superligan 2023/24
Relegation Group5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Volos FC 21106-3422003-0643109-310
2Panaitolikos 21013-1321102-1442115-27
3OFI Kreta 21104-0420202-2241306-26
4Atromitos 21104-3420202-2241306-56
5Panserraikos 21104-2420111-4141215-65
6Kifisias 20110-1121013-5341123-64
7Asteras Tripolis 20021-4021011-2341032-63
8Pas Giannina 20111-2120022-7040133-91
Schedule

AEK Aten

AEK Aten spelar sina hemmamatcher på Olympiako Stadio Spyros Louis i Athens som har en publikkapacitet på 71030 personer.

AEK Aten mötte Paok senast i Grekiska Superligan och matchen slutade oavgjort 2-2.

AEK Aten möter Aris härnäst på hemmaplan i Grekiska Superligan, med avspark 18:30 den 14/4.

Hemmaarena: Olympiako Stadio Spyros Louis

Kapacitet: 71030

Stad: Athens

Underlag: Gräs