Aston Villa odds, spelschema, match

Table
Premier League 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Arsenal 16122238-153817113339-113633235577-2674
2Manchester City 17125043-144115102333-183232227376-3273
3Liverpool 17133143-15421585229-162932218372-3171
4Aston Villa 16112340-22351784528-272833196868-4963
5Tottenham 16120434-21361666431-282432186865-4960
6Newcastle 17113343-20361542926-3214321551269-5250
7Manchester United 1582523-22261773724-2624321551247-4850
8West Ham 1767426-25251672726-3323331391152-5848
9Chelsea 1684435-25281554626-2719311381061-5247
10Brighton 1576228-19271745824-31173211111052-5044
11Wolverhampton 1673623-25241754823-2819331271446-5343
12Fulham 1691629-16281735920-3514331261549-5142
13Bournemouth 1766523-26241553724-3118321191247-5742
14Brentford 1756627-302117421125-291434981752-5935
15Crystal Palace 1544721-24161745816-301732891537-5433
16Nottingham 1755725-252016241017-331033791742-5830
17Everton 1544716-18111754816-301432981532-4825
18Luton 17431025-321517241122-431034672147-7525
19Burnley 17241117-371017341020-321334582137-6923
20Sheffield United 17241118-511016131213-37633372331-8816
Results
Game
Results
17:30 14/4
Premier League - Grundserie
0 - 2
16:00 6/4
Premier League - Grundserie
3 - 3
21:15 3/4
Premier League - Grundserie
4 - 1
18:30 30/3
Premier League - Grundserie
2 - 0
15:00 17/3
Premier League - Grundserie
1 - 1
14:00 10/3
Premier League - Grundserie
0 - 4
18:30 2/3
Premier League - Grundserie
2 - 3
16:00 24/2
Premier League - Grundserie
4 - 2
16:00 17/2
Premier League - Grundserie
1 - 2
17:30 11/2
Premier League - Grundserie
1 - 2
Schedule

Aston Villa

Aston Villa spelar sina hemmamatcher på Villa Park i Birmingham som har en publikkapacitet på 42788 personer.

Aston Villa mötte Lille senast i Premier League och matchen slutade oavgjort 5-5.

Aston Villa möter Bournemouth härnäst på hemmaplan i Premier League, med avspark 15:00 den 21/4.

Hemmaarena: Villa Park

Kapacitet: 42788

Stad: Birmingham

Underlag: Gräs