Atlético Madrid odds, spelschema, match

Table
La Liga 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Real Madrid 19163048-95119135139-174438298187-2695
2Barcelona 19151343-214619116236-233938267579-4485
3Girona 19152253-204719104532-263438256785-4681
4Atlético Madrid 19161242-22491983828-2127382441070-4376
5Athletic Bilbao 19126142-18421975719-1926381911861-3768
6Real Sociedad 1986526-20301986525-19303816121051-3960
7Real Betis 1997327-19341958621-2623381415948-4557
8Villarreal 1975736-32261976629-33273814111365-6553
9Valencia 1986520-143019541020-31193813101540-4549
10Alaves 1994623-193119361013-27153812101636-4646
11Osasuna 1965819-26231964926-3022381291745-5645
12Getafe 1985620-22291928922-32143810131542-5443
13Sevilla 1965827-27231946921-27183810111748-5441
14Celta Vigo 1966721-232419451025-34173810111746-5741
15Mallorca 1968517-16261928916-2814388161433-4440
16Las Palmas 1966720-202419441113-27163810101833-4740
17Rayo Vallecano 1948718-26201946911-2218388141629-4838
18Cádiz 1959516-192419161210-369386151726-5533
19Almeria 19181022-361119241321-3910383122343-7521
20Granada 1946924-321819031614-47338492538-7921
Results
Game
Results
16:15 25/5
0 - 2
19:00 19/5
La Liga - Grundserie
1 - 4
22:00 15/5
La Liga - Grundserie
0 - 3
16:15 12/5
1 - 0
21:00 4/5
La Liga - Grundserie
0 - 1
21:00 27/4
3 - 1
18:30 21/4
La Liga - Grundserie
2 - 0
14:00 13/4
La Liga - Grundserie
3 - 1
21:00 1/4
1 - 2
21:00 17/3
La Liga - Grundserie
0 - 3
Schedule

Atlético Madrid

Atlético Madrid spelar sina hemmamatcher på Estadio Wanda Metropolitano i Madrid som har en publikkapacitet på 68000 personer.

Atlético Madrid mötte Real Sociedad senaste i La Liga och vann med 2-0.

Hemmaarena: Estadio Wanda Metropolitano

Kapacitet: 68000

Stad: Madrid

Underlag: Gräs