Brest odds, spelschema, match

Table
Ligue 1 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1PSG 1485134-152914104031-93428189165-2463
2Brest 1485124-11291573520-162429158644-2753
3Monaco 1473421-13241484232-252828157653-3852
4Lille 14103128-8331437414-1716281310542-2549
5Nice 1474316-9251454512-131928128828-2244
6Lens 1473422-16241554616-1619291271038-3243
7Lyon 1554620-26191471618-1922291251238-4541
8Reims 1463515-15211554621-2419291171136-3940
9Marseille 1485124-9291424817-241028109941-3339
10Rennes 1573529-20241436512-1615291091041-3639
11Toulouse 1436518-18151563616-192129991134-3736
12Strasbourg 1563619-19211436514-211529991133-4036
13Montpellier 1538419-20171452717-2117298101136-4134
14Nantes 1533916-25121461712-201929941628-4531
15Le Havre 1452714-15171518613-2211296101327-3728
16Lorient 1434719-24131434716-281328681435-5226
17Metz 1433814-20121542916-291429751730-4926
18Clermont 1525810-25111425711-2311294101521-4822
Results
Game
Results
20:45 14/4
Ligue 1 - Grundserie
4 - 3
13:00 7/4
Ligue 1 - Grundserie
4 - 3
13:00 31/3
Ligue 1 - Grundserie
0 - 1
13:00 17/3
Ligue 1 - Grundserie
1 - 1
21:00 9/3
Ligue 1 - Grundserie
1 - 0
15:00 3/3
Ligue 1 - Grundserie
1 - 0
21:00 24/2
Ligue 1 - Grundserie
0 - 3
20:45 18/2
Ligue 1 - Grundserie
1 - 0
15:00 11/2
Ligue 1 - Grundserie
1 - 1
17:05 4/2
Ligue 1 - Grundserie
0 - 0
Schedule

Brest

Brest spelar sina hemmamatcher på Stade Francis-Le Blé i Brest som har en publikkapacitet på 15931 personer.

Brest mötte Lyon senaste i Ligue 1 och förlorade med 3-4.

Brest möter Monaco härnäst på hemmaplan i Ligue 1, med avspark 16:05 den 21/4.

Hemmaarena: Stade Francis-Le Blé

Kapacitet: 15931

Stad: Brest

Underlag: Gräs