Club Brugge odds, spelschema, match

Table
Jupiler League 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1R.Union Saint-Gilloise 15113134-163615104129-153430217263-3170
2Anderlecht 15113130-13361576228-172730189358-3063
3Royal Antwerp FC 1595134-10321555521-1720301410655-2752
4Club Brugge 1586135-14301563627-152130149762-2951
5RC Genk 1566328-17241565423-1423301211751-3147
6AA Gent 1576234-18271555519-2020301211753-3847
7Cercle Brugge 1582527-18261563617-1621301451144-3447
8KV Mechelen 1574422-12251562717-2220301361139-3445
9Sint-Truiden 1584318-14281526717-32123010101035-4640
10Standard 1565418-12231525815-2911308101233-4134
11Westerlo 1552821-27171527621-271330791442-5430
12Oud-Heverlee Leuven 1554619-15191524915-321030781534-4729
13Charleroi 1564520-23221514106-25730781526-4829
14Eupen 1542915-281416411110-301331832025-5827
15Kortrijk 1543813-24151523109-33930661822-5724
16Molenbeek 1636715-291515221116-39831581831-6823
Schedule

Club Brugge

Club Brugge spelar sina hemmamatcher på Jan Breydelstadion i Brugge som har en publikkapacitet på 29062 personer.

Club Brugge mötte Royal Antwerp FC senaste i Jupiler League och vann med 3-0.

Club Brugge möter Paok härnäst på bortaplan i Jupiler League, med avspark 20:00 den 18/4.

Hemmaarena: Jan Breydelstadion

Kapacitet: 29062

Stad: Brugge

Underlag: Gräs