Crusaders Belfast odds, spelschema, match

Table
NIFL Premiership 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Larne 17143046-114516105123-63533248169-1780
2Linfield 16131247-164017122329-193833253576-3578
3Cliftonville 17113340-143616111433-163433224773-3070
4Glentoran FC 1794448-19311674520-182533168968-3756
5Crusaders Belfast 1664623-172217103432-1933331671055-3655
6Coleraine 1765623-24231653818-3318331181441-5741
7Loughgall 17431026-32151673624-2724331161650-5939
8Carrick Rangers FC 16411115-26131774628-3925331151743-6538
9Glenavon 1653816-211817511124-3916331041940-6034
10Dungannon Swifts FC 1643927-31151745825-361733881752-6732
11Ballymena United 17221313-3081632117-331133542420-6319
12Newry City 1603137-37317421115-461433452422-8317
NIFL Premiership 2023/24
Championship Group5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Coleraine 21104-3400000-0021104-34
2Linfield 00000-0021102-1421102-14
3Larne 21018-2300000-0021018-23
4Crusaders Belfast 10011-2011001-0321012-23
5Glentoran FC 10100-0110011-2020111-21
6Cliftonville 00000-0020113-10120113-101
NIFL Premiership 2023/24
Relegation Group5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Dungannon Swifts FC 11003-2311002-0322005-26
2Loughgall 21015-4300000-0021015-43
3Ballymena United 00000-0021014-4321014-43
4Carrick Rangers FC 11002-1310012-3021014-43
5Glenavon 11003-2310011-3021014-53
6Newry City 10010-2010012-3020022-50
Schedule

Crusaders Belfast

Crusaders Belfast spelar sina hemmamatcher på Seaview i Belfast som har en publikkapacitet på 3383 personer.

Crusaders Belfast mötte Linfield senaste i NIFL Premiership och förlorade med 1-2.

Crusaders Belfast möter Cliftonville härnäst på hemmaplan i NIFL Premiership, med avspark 19:45 den 16/4.

Hemmaarena: Seaview

Kapacitet: 3383

Stad: Belfast

Underlag: Gräs