Freiburg odds, spelschema, match

Table
Bundesliga 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Bayer Leverkusen 15132043-84114122031-113829254074-1979
2Bayern Munich 15121249-11371592438-262930213687-3766
3Stuttgart 15113143-14361490524-202729203667-3463
4RB Leipzig 15103235-10331582534-242630185769-3459
5Borussia Dortmund 1482427-20261586130-143029168557-3456
6Eintracht Frankfurt 1577126-14281545620-2617301112746-4045
7FC Augsburg 1566326-22241543822-2715301091148-4939
8Hoffenheim 1554626-28191562727-3220301161353-6039
9Freiburg 1455425-26201561816-2619291161241-5239
10FC Heidenheim 1564525-24221526718-2812308101243-5234
11Mönchengladbach 1554626-25191526727-3512307101353-6031
12Werder Bremen 1453621-22181534815-271329871436-4931
13Wolfsburg 1554621-22191533914-281230871535-5031
14Union Berlin 1562717-25201523109-25930851726-5029
15Bochum 1548323-222015141011-387305121334-6027
16FSV Mainz 05 1554619-17191407711-307295111330-4726
17FC Köln 1533912-26121517711-2710304101623-5322
18SV Darmstadt 98 15131115-3761525815-351130381930-7217
Results
Game
Results
15:30 14/4
Bundesliga - Grundserie
0 - 1
15:30 6/4
Bundesliga - Grundserie
1 - 4
15:30 30/3
Bundesliga - Grundserie
0 - 3
15:30 17/3
Bundesliga - Grundserie
2 - 3
15:30 10/3
Bundesliga - Grundserie
1 - 2
20:30 1/3
Bundesliga - Grundserie
2 - 2
19:30 25/2
Bundesliga - Grundserie
2 - 1
15:30 18/2
Bundesliga - Grundserie
3 - 3
20:30 9/2
Bundesliga - Grundserie
3 - 0
15:30 3/2
Bundesliga - Grundserie
1 - 3
Schedule

Freiburg

Freiburg spelar sina hemmamatcher på Schwarzwald-Stadion i Freiburg im Breisgau som har en publikkapacitet på 25000 personer.

Freiburg mötte SV Darmstadt 98 senaste i Bundesliga och vann med 1-0.

Freiburg möter FSV Mainz 05 härnäst på hemmaplan i Bundesliga, med avspark 18:30 den 21/4.

Hemmaarena: Schwarzwald-Stadion

Kapacitet: 25000

Stad: Freiburg im Breisgau

Underlag: Gräs