FSV Mainz 05 odds, spelschema, match

Table
Bundesliga 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Bayer Leverkusen 15132043-84114122031-113829254074-1979
2Bayern Munich 15121249-11371482433-252629203682-3663
3Stuttgart 15113143-14361490524-202729203667-3463
4RB Leipzig 15103235-10331472532-232329175767-3356
5Borussia Dortmund 1482427-20261586130-143029168557-3456
6Eintracht Frankfurt 1467123-13251545620-2617291012743-3942
7FC Augsburg 1566326-22241443721-2415291091047-4639
8Freiburg 1455425-26201561816-2619291161241-5239
9Hoffenheim 1444622-25161562727-3220291061349-5736
10FC Heidenheim 1464424-22221526718-2812298101142-5034
11Mönchengladbach 1554626-25191426624-3112297101250-5631
12Werder Bremen 1453621-22181534815-271329871436-4931
13Union Berlin 1462616-20201523109-25929851625-4529
14Wolfsburg 1444620-22161533914-281229771534-5028
15Bochum 1548323-22201414911-377295121234-5927
16FSV Mainz 05 1554619-17191407711-307295111330-4726
17FC Köln 1433812-24121517711-2710294101523-5122
18SV Darmstadt 98 15131115-3761415813-35829281928-7214
Results
Game
Results
15:30 13/4
Bundesliga - Grundserie
4 - 1
15:30 6/4
Bundesliga - Grundserie
4 - 0
15:30 30/3
Bundesliga - Grundserie
0 - 0
15:30 16/3
Bundesliga - Grundserie
2 - 0
15:30 9/3
Bundesliga - Grundserie
8 - 1
15:30 2/3
Bundesliga - Grundserie
1 - 1
20:30 23/2
Bundesliga - Grundserie
2 - 1
15:30 17/2
Bundesliga - Grundserie
1 - 0
15:30 11/2
Bundesliga - Grundserie
3 - 1
18:30 7/2
Bundesliga - Grundserie
1 - 1
Schedule

FSV Mainz 05

FSV Mainz 05 spelar sina hemmamatcher på MEWA ARENA i Mainz som har en publikkapacitet på 34034 personer.

FSV Mainz 05 mötte Hoffenheim senaste i Bundesliga och vann med 4-1.

FSV Mainz 05 möter Freiburg härnäst på bortaplan i Bundesliga, med avspark 18:30 den 21/4.

Hemmaarena: MEWA ARENA

Kapacitet: 34034

Stad: Mainz

Underlag: Gräs