Hibernian odds, spelschema, match

Table
Skotska Premiership 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Celtic 16123142-123917123238-143933246380-2678
2Rangers 17131342-154015111330-83432242672-2374
3Hearts 1795326-163216100620-183033195946-3462
4Kilmarnock 17104328-16341638515-1817331312843-3451
5St Mirren 1683521-16271744917-2716331271438-4343
6Dundee FC 1564521-22221746723-32183210101244-5440
7Hibernian 1764722-22221638522-2917339121244-5139
8Motherwell 1746727-28181647519-2319338131246-5137
9Aberdeen 1647519-22191744916-2716338111435-4935
10St Johnstone 1746715-2418163499-2213337101624-4631
11Ross County 1664618-202217151114-36833791732-5630
12Livingston 162689-231217131313-36633392122-5918
Schedule

Hibernian

Hibernian spelar sina hemmamatcher på Easter Road Stadium i Edinburgh som har en publikkapacitet på 20421 personer.

Hibernian mötte Motherwell senast i Skotska Premiership och matchen slutade oavgjort 1-1.

Hemmaarena: Easter Road Stadium

Kapacitet: 20421

Stad: Edinburgh

Underlag: Gräs