Inter Turku odds, spelschema, match

Table
Veikkausliiga 2024
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1VPS Vaasa 21104-3411002-1332106-47
2Seinäjoen JK 22003-1610101-1132104-27
3HJK 22006-1610011-3032017-46
4Gnistan 11002-1321018-73320110-86
5KuPS 11003-1320203-3231206-45
6IFK Mariehamn 21105-4410011-2031116-64
7FC Haka 21013-3310101-1131114-44
8Inter Turku 20204-4210011-2030215-62
9Lahti 10101-1120110-4130211-52
10AC Oulu 00000-0020114-5120114-51
11Ilves Tampere 20114-6110010-1030124-71
12EIF 00000-0020023-5020023-50
Schedule

Inter Turku

Inter Turku spelar sina hemmamatcher på Veritas Stadion i Åbo som har en publikkapacitet på 9372 personer.

Inter Turku mötte KuPS senast i Veikkausliiga och matchen slutade oavgjort 1-1.

Inter Turku möter EIF härnäst på hemmaplan i Veikkausliiga, med avspark 16:00 den 26/4.

Hemmaarena: Veritas Stadion

Kapacitet: 9372

Stad: Åbo

Underlag: Gräs