Krasnodar odds, spelschema, match

Table
Ryska Premier League 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Zenit 1172220-8231273223-122423145443-2047
2Krasnodar 1182118-8261245318-151723127436-2343
3Dynamo Moscow 1272317-13231136219-181523108536-3138
4CSKA Moscow 1173124-12241227319-191323910443-3137
5Lokomotiv Moscow 1357121-16221043317-151523910438-3137
6Kriliya Sovietov 1274129-14251132612-191123106741-3336
7Spartak Moscow 1163216-11211242613-171423105829-2835
8Rostov 1274123-12251123612-2192397735-3334
9Rubin Kazan 1143410-15151252510-14172395920-2932
10Nizhniy Novgorod 1172216-923121295-17523841121-2628
11FC Orenburg 1153317-11181215610-1982368927-3026
12FC Fakel 113539-8141233610-17122368919-2526
13Ural 1243515-1915112277-17823651222-3623
14Baltika 1143410-11151212911-16523551321-2720
15Terek Groznyj 1233614-2012112277-16823551321-3620
16PFC Sotji 1233614-16121113710-21623461324-3718
Schedule

Krasnodar

Krasnodar spelar sina hemmamatcher på Stadion FK Krasnodar i Krasnodar som har en publikkapacitet på 35074 personer.

Krasnodar mötte Zenit senaste i Ryska Premier League och förlorade med 1-2.

Krasnodar möter FC Fakel härnäst på hemmaplan i Ryska Premier League, med avspark 17:00 den 19/4.

Hemmaarena: Stadion FK Krasnodar

Kapacitet: 35074

Stad: Krasnodar

Underlag: Gräs