Leicester odds, spelschema, match

Table
EFL Championship 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Ipswich 22156157-325121115528-2138432611685-5389
2Leicester 20151440-154622133639-2342422841079-3888
3Leeds 22165144-145321104732-203443269876-3487
4Southampton 21143451-284520106430-263641249881-5481
5West Bromwich 22144435-17462168731-25264320121166-4272
6Norwich 21152440-194722661036-4124432181476-6071
7Hull 2288632-243220103730-30334218111362-5465
8Coventry 2098332-203522841034-32284217121366-5263
9Middlesbrough 2194824-21312295837-3532431891661-5663
10Preston 22114735-33372075821-2426421891556-5763
11Cardiff City 2193924-273022921124-3329431852048-6059
12Bristol City 22104829-21342166921-25244316101750-4658
13Sunderland 21102930-273222661022-2324431681952-5056
14Swansea 2285926-27292166927-35244314111853-6253
15Watford 2158831-28232278728-30294312161559-5852
16Millwall 2285921-292921561021-26214313111942-5550
17Blackburn 2166926-312422741131-40254313102057-7149
18Plymouth 2295840-353221371118-31164312121958-6648
19Queens Park Rangers 21561023-322122751017-25264312112040-5747
20Stoke 2166917-272422651124-33234312112041-6047
21Birmingham 2296730-253321331518-3912431292248-6445
22Huddersfield 2167825-312522310922-3919439171747-7044
23Sheffield Wednesday 2277824-272821511512-4016431282336-6744
24Rotherham 21471019-261922041813-594434112832-8523
Results
Game
Results
21:00 12/4
EFL Championship - Grundserie
1 - 0
20:45 9/4
EFL Championship - Grundserie
1 - 0
16:00 6/4
EFL Championship - Grundserie
2 - 1
13:30 1/4
EFL Championship - Grundserie
3 - 1
13:30 29/3
EFL Championship - Grundserie
1 - 0
16:00 9/3
EFL Championship - Grundserie
2 - 2
20:45 5/3
EFL Championship - Grundserie
0 - 1
16:00 2/3
EFL Championship - Grundserie
1 - 2
21:00 23/2
EFL Championship - Grundserie
3 - 1
16:00 17/2
EFL Championship - Grundserie
1 - 2
Schedule

Leicester

Leicester spelar sina hemmamatcher på King Power Stadium i Leicester som har en publikkapacitet på 32312 personer.

Leicester mötte Plymouth senaste i EFL Championship och förlorade med 0-1.

Leicester möter West Bromwich härnäst på hemmaplan i EFL Championship, med avspark 12:30 den 20/4.

Grundat: 1884

Hemmaarena: King Power Stadium

Kapacitet: 32312

Stad: Leicester

Webbplats: lcfc.com