Midtjylland odds, spelschema, match

Table
Superligaen 2026/27
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1FC Copenhagen 541011-413750215-7151291226-1128
2Midtjylland 541011-513633010-6121174021-1125
3Viborg 640212-61252216-481162318-1020
4FC Nordsjaelland 54107-113714213-1571255220-1620
5Bröndby 740312-1012721410-1371461722-2319
6Odense 63127-101072327-791354414-1719
7Horsens 71429-117521211-1071235420-2114
8Sönderjyske 841320-151350144-1111342724-2614
9Silkeborg 51317-8671248-1551225515-2311
10Randers 82158-15761147-1041432915-2511
11AGF Århus 51318-7670439-1341217417-2010
12Lyngby 706111-15651047-1231216518-279
Schedule

Midtjylland

Midtjylland spelar sina hemmamatcher på MCH Arena i Herning som har en publikkapacitet på 11809 personer.

Midtjylland mötte Sint-Truiden senaste i Superligaen och förlorade med 0-1.

Midtjylland möter Lyngby härnäst på hemmaplan i Superligaen, med avspark 13:00 den 25/10.

Hemmaarena: MCH Arena

Kapacitet: 11809

Stad: Herning

Underlag: Gräs