Real Betis odds, spelschema, match

Table
La Liga 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Real Madrid 15132037-74116114130-133731246167-2078
2Barcelona 16121334-19371596028-153331217362-3470
3Girona 15122138-16381683525-232731205663-3965
4Atlético Madrid 16141137-17431553722-191831194859-3661
5Athletic Bilbao 16114137-15371555514-142031169651-2957
6Real Sociedad 1465321-15231675422-1626301310743-3149
7Real Betis 1686223-14301536615-2315311112838-3745
8Valencia 1585218-8291543815-2415301281033-3244
9Villarreal 1654726-26191555523-2820311091249-5439
10Getafe 1584318-14281618719-2911319121037-4339
11Osasuna 1563617-21211553719-2218301161336-4339
12Las Palmas 1664617-15221543812-2015311071429-3537
13Sevilla 1545621-23171645718-2117318101339-4434
14Alaves 1563615-17211625911-211131881526-3832
15Mallorca 1657414-13221516811-239316131225-3631
16Rayo Vallecano 1528514-22141645711-1617316131225-3831
17Celta Vigo 1535710-17141635823-2914316101533-4628
18Cádiz 1647514-1819150697-236314131421-4125
19Granada 1636720-261515021312-34231382032-6017
20Almeria 1508714-28815121214-325301101928-6013
Results
Game
Results
21:00 12/4
La Liga - Grundserie
2 - 1
16:15 31/3
La Liga - Grundserie
3 - 2
18:30 17/3
La Liga - Grundserie
2 - 0
21:00 10/3
La Liga - Grundserie
2 - 3
16:15 3/3
2 - 1
16:15 25/2
La Liga - Grundserie
3 - 1
21:00 18/2
La Liga - Grundserie
0 - 0
21:00 9/2
La Liga - Grundserie
0 - 2
18:30 4/2
La Liga - Grundserie
1 - 1
21:00 27/1
La Liga - Grundserie
0 - 1
Schedule

Real Betis

Real Betis spelar sina hemmamatcher på Estadio Benito Villamarín i Sevilla som har en publikkapacitet på 60721 personer.

Real Betis mötte Celta Vigo senaste i La Liga och vann med 2-1.

Real Betis möter Valencia härnäst på bortaplan i La Liga, med avspark 17:30 den 20/4.

Hemmaarena: Estadio Benito Villamarín

Kapacitet: 60721

Stad: Sevilla

Underlag: Gräs