Rennes odds, spelschema, match

Table
Ligue 1 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1PSG 1485134-152914104031-93428189165-2463
2Brest 1485124-11291473417-122428158541-2353
3Monaco 1473421-13241484232-252828157653-3852
4Lille 14103128-8331437414-1716281310542-2549
5Nice 1474316-9251454512-131928128828-2244
6Lens 1473422-16241554616-1619291271038-3243
7Reims 1463515-15211554621-2419291171136-3940
8Marseille 1485124-9291424817-241028109941-3339
9Rennes 1573529-20241436512-1615291091041-3639
10Lyon 1444616-23161471618-1922281151234-4238
11Toulouse 1436518-18151563616-192129991134-3736
12Strasbourg 1563619-19211436514-211529991133-4036
13Montpellier 1538419-20171452717-2117298101136-4134
14Nantes 1533916-25121461712-201929941628-4531
15Le Havre 1452714-15171518613-2211296101327-3728
16Lorient 1434719-24131434716-281328681435-5226
17Metz 1433814-20121542916-291429751730-4926
18Clermont 1525810-25111425711-2311294101521-4822
Results
Game
Results
21:00 13/4
Ligue 1 - Grundserie
1 - 2
17:05 7/4
Ligue 1 - Grundserie
1 - 0
17:05 31/3
Ligue 1 - Grundserie
2 - 0
17:05 17/3
Ligue 1 - Grundserie
2 - 0
17:05 10/3
Ligue 1 - Grundserie
2 - 2
17:05 3/3
Ligue 1 - Grundserie
1 - 2
17:05 25/2
Ligue 1 - Grundserie
1 - 1
15:00 18/2
Ligue 1 - Grundserie
3 - 1
13:00 11/2
Ligue 1 - Grundserie
0 - 1
17:00 3/2
Ligue 1 - Grundserie
2 - 1
Schedule

Rennes

Rennes spelar sina hemmamatcher på Roazhon Park i Rennes som har en publikkapacitet på 31127 personer.

Rennes mötte Toulouse senaste i Ligue 1 och förlorade med 1-2.

Rennes möter Nantes härnäst på bortaplan i Ligue 1, med avspark 16:00 den 20/4.

Hemmaarena: Roazhon Park

Kapacitet: 31127

Stad: Rennes

Underlag: Gräs