Scunthorpe odds, spelschema, match

Table
National League 2026/27
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Boreham Wood 761021-819761017-51914122038-1338
2Harrogate Town 861123-101964029-81214101332-1831
3Southend 741215-1313743018-8151484233-2128
4Worthing 741214-813742115-11141483329-1927
5Altrincham 650113-71584049-13121490522-2027
6Yeovil 842220-1114632113-6111474333-1725
7AFC Fylde 62229-88850315-14151472524-2223
8FC Halifax Town 742115-71472149-1071463524-1721
9Barrow 640211-512723211-1191363422-1621
10Afc Hornchurch 65019-21582067-1961470716-2121
11Carlisle 723215-149732210-7111455425-2120
12Kidderminster Harriers 83328-61262228-881455416-1420
13Woking 722311-128731312-10101453623-2218
14Aldershot 731311-81072237-981453618-1718
15Eastleigh FC 843114-111561054-1131453618-2218
16Sutton United 73138-111072237-1081453615-2118
17Forest Green Rovers 721412-15752217-781243519-2215
18Wealdstone 61147-154832311-9111443718-2415
19Hartlepool 73046-7972058-1361450914-2015
20Tamworth 631211-910711510-2141342721-3014
21Boston United 71156-114722311-1681433817-2712
22Scunthorpe 621311-10771066-1431331917-2410
23Solihull Moors 81075-17361149-20414211114-377
24Gateshead 61145-11470073-2001311118-314
Schedule

Scunthorpe

Scunthorpe spelar sina hemmamatcher på Sands Venue Stadium i Scunthorpe som har en publikkapacitet på 9088 personer.

Scunthorpe mötte Boston Town senaste i National League och vann med 3-1.

Scunthorpe möter Woking härnäst på hemmaplan i National League, med avspark 15:00 den 24/10.

Hemmaarena: Sands Venue Stadium

Kapacitet: 9088

Stad: Scunthorpe

Underlag: Gräs