Toulouse odds, spelschema, match

Table
Ligue 1 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1PSG 1485134-152914104031-93428189165-2463
2Brest 1485124-11291473417-122428158541-2353
3Monaco 1473421-13241484232-252828157653-3852
4Lille 14103128-8331437414-1716281310542-2549
5Nice 1474316-9251454512-131928128828-2244
6Lens 1473422-16241554616-1619291271038-3243
7Reims 1463515-15211454520-2119281171035-3640
8Marseille 1485124-9291424817-241028109941-3339
9Rennes 1473428-18241436512-161528109940-3439
10Lyon 1444616-23161471618-1922281151234-4238
11Toulouse 1436518-18151453614-181828891132-3633
12Montpellier 1538419-20171351716-201628891135-4033
13Strasbourg 1453616-18181436514-211528891130-3933
14Le Havre 1352614-14171518613-2211286101227-3628
15Nantes 1533916-25121351711-201628841627-4528
16Lorient 1434719-24131434716-281328681435-5226
17Metz 1433814-20121542916-291429751730-4926
18Clermont 142489-24101425711-231128491520-4721
Results
Game
Results
15:00 7/4
Ligue 1 - Grundserie
0 - 0
15:00 31/3
Ligue 1 - Grundserie
0 - 3
21:00 15/3
Ligue 1 - Grundserie
2 - 3
15:00 10/3
Ligue 1 - Grundserie
1 - 0
13:00 3/3
Ligue 1 - Grundserie
2 - 1
15:00 25/2
Ligue 1 - Grundserie
3 - 1
15:00 18/2
Ligue 1 - Grundserie
1 - 2
15:00 11/2
Ligue 1 - Grundserie
1 - 2
15:00 4/2
Ligue 1 - Grundserie
2 - 3
17:05 28/1
Ligue 1 - Grundserie
0 - 2
Schedule

Toulouse

Toulouse spelar sina hemmamatcher på Stadium de Toulouse i Toulouse som har en publikkapacitet på 33150 personer.

Toulouse mötte Strasbourg senast i Ligue 1 och matchen slutade oavgjort 0-0.

Toulouse möter Rennes härnäst på bortaplan i Ligue 1, med avspark 20:00 den 13/4.

Hemmaarena: Stadium de Toulouse

Kapacitet: 33150

Stad: Toulouse

Underlag: Gräs