Villarreal odds, spelschema, match

Table
La Liga 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Real Madrid 15132037-74116114130-133731246167-2078
2Barcelona 16121334-19371596028-153331217362-3470
3Girona 16132142-17411683525-232732215667-4068
4Atlético Madrid 16141137-17431553722-191831194859-3661
5Athletic Bilbao 17115138-16381555514-1420321610652-3058
6Real Sociedad 1566323-17241675422-1626311311745-3350
7Real Betis 1686223-14301646617-2418321212840-3848
8Valencia 1685319-10291653816-2418321381135-3447
9Villarreal 1654726-26191555523-2820311091249-5439
10Getafe 1584318-14281618719-2911319121037-4339
11Osasuna 1663717-22211653820-2418321161537-4639
12Las Palmas 1664617-15221643913-2415321071530-3937
13Sevilla 1545621-23171645718-2117318101339-4434
14Rayo Vallecano 1638516-23171645711-1617327131227-3934
15Alaves 1563615-17211625911-211131881526-3832
16Celta Vigo 1645714-18171635823-2914327101537-4731
17Mallorca 1657414-13221516811-239316131225-3631
18Cádiz 1647514-18191606108-276324131522-4525
19Granada 1636720-261516031313-35332392033-6118
20Almeria 1508714-28816131216-346311111930-6214
Results
Game
Results
18:30 14/4
La Liga - Grundserie
1 - 1
21:00 1/4
1 - 2
16:15 17/3
La Liga - Grundserie
1 - 0
21:00 10/3
La Liga - Grundserie
2 - 3
14:00 3/3
La Liga - Grundserie
5 - 1
21:00 23/2
La Liga - Grundserie
1 - 3
21:00 16/2
La Liga - Grundserie
1 - 1
14:00 10/2
La Liga - Grundserie
1 - 1
14:00 4/2
La Liga - Grundserie
0 - 0
18:30 27/1
La Liga - Grundserie
3 - 5
Schedule

Villarreal

Villarreal spelar sina hemmamatcher på Estadio de la Cerámica i Villarreal som har en publikkapacitet på 24500 personer.

Villarreal mötte Athletic Bilbao senast i La Liga och matchen slutade oavgjort 1-1.

Villarreal möter Almeria härnäst på bortaplan i La Liga, med avspark 15:15 den 21/4.

Hemmaarena: Estadio de la Cerámica

Kapacitet: 24500

Stad: Villarreal

Underlag: Gräs