Atalanta odds, spelschema, match

Table
Serie A 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Inter 17133141-104216142038-84433275179-1886
2Milan 16112327-103517104337-293433216664-3969
3Juventus 16105123-10351785424-1629331810547-2664
4Bologna 17123229-8391658319-1823331711548-2662
5Roma 17113336-18361554621-201932167957-3855
6Atalanta 15102333-12321764726-2522321661059-3754
7Lazio 1683519-13271781823-2225331641342-3552
8Napoli 1665522-23231775528-18263313101050-4149
9Fiorentina 1684428-18281654717-1819321381145-3647
10Torino 1778215-8291645716-2117331113931-2946
11Monza 1765621-23231655614-20203311101235-4343
12Genoa 1656520-21211746715-1918339121235-4039
13Lecce 1665516-22231726914-2612338111430-4835
14Cagliari 1766525-282416151011-288337111536-5632
15Hellas Verona 1655618-212017251013-2311337101631-4431
16Empoli 1744913-22161643913-261533871826-4831
17Udinese 1619618-25121637612-2316324161230-4828
18Frosinone 1664625-262217061115-376336101740-6328
19Sassuolo 1745822-321716231117-33933681939-6526
20Salernitana 17151115-34816141111-36733292226-7015
Results
Game
Results
20:45 21/4
Serie A - Grundserie
1 - 2
20:45 15/4
Serie A - Grundserie
2 - 2
18:00 7/4
Serie A - Grundserie
2 - 1
12:30 30/3
Serie A - Grundserie
0 - 3
18:00 10/3
Serie A - Grundserie
2 - 2
18:00 3/3
Serie A - Grundserie
1 - 2
20:45 28/2
Serie A - Grundserie
4 - 0
20:45 25/2
Serie A - Grundserie
1 - 1
20:45 17/2
Serie A - Grundserie
3 - 0
18:00 11/2
Serie A - Grundserie
1 - 4
Schedule

Atalanta

Atalanta spelar sina hemmamatcher på Gewiss Stadium i Bergamo som har en publikkapacitet på 21300 personer.

Atalanta mötte Monza senaste i Serie A och vann med 2-1.

Atalanta möter Fiorentina härnäst på hemmaplan i Serie A, med avspark 20:00 den 24/4.

Hemmaarena: Gewiss Stadium

Kapacitet: 21300

Stad: Bergamo

Underlag: Gräs