Lecce odds, spelschema, match

Table
Serie A 2026/27
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Inter 550017-71543108-310981025-1025
2Lazio 43108-410550014-315981022-725
3Roma 541014-51342209-38963023-821
4Como 32104-17641113-713962117-820
5Milan 430110-6952308-59953118-1118
6Napoli 42118-5752129-67942317-1114
7Frosinone 43019-5941218-85842217-1314
8Juventus 42115-4752126-67942311-1014
9Torino 52037-10642117-47941414-1413
10Cagliari 41122-4453026-9994148-1313
11Bologna 40224-7253028-59932412-1211
12Atalanta 531111-81030033-70831414-1510
13Genoa 63127-81030031-5093158-1310
14Lecce 41034-10342025-4683059-149
15Sassuolo 42118-10750146-121922514-228
16Monza 42029-8650147-141921616-227
17Udinese 50142-9141127-9491269-185
18Parma 51223-6540042-9091265-155
19Fiorentina 40133-9141036-10381169-194
20Venezia 51043-10340043-9091086-193
Results
Game
Results
18:00 25/10
Serie A - Grundserie
0 - 2
12:30 18/10
Serie A - Grundserie
0 - 3
15:00 11/10
Serie A - Grundserie
1 - 2
20:45 20/9
Serie A - Grundserie
3 - 0
15:00 13/9
Serie A - Grundserie
3 - 2
18:30 7/9
Serie A - Grundserie
1 - 0
18:30 31/8
Serie A - Grundserie
0 - 4
18:30 23/8
Serie A - Grundserie
0 - 2
Schedule

Lecce

Lecce spelar sina hemmamatcher på Stadio Comunale Via del Mare i Lecce som har en publikkapacitet på 33876 personer.

Lecce mötte Juventus senaste i Serie A och förlorade med 0-2.

Lecce möter Frosinone härnäst på bortaplan i Serie A, med avspark 17:30 den 29/10.

Hemmaarena: Stadio Comunale Via del Mare

Kapacitet: 33876

Stad: Lecce

Underlag: Gräs