Athletic Bilbao odds, spelschema, match

Table
La Liga 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Real Madrid 16142040-94416114130-133732256170-2281
2Barcelona 16121334-19371696130-183332217464-3770
3Girona 16132142-17411683525-232732215667-4068
4Atlético Madrid 16141137-17431653822-211832194959-3861
5Athletic Bilbao 17115138-16381555514-1420321610652-3058
6Real Sociedad 1566323-17241776423-1727321312746-3451
7Real Betis 1686223-14301646617-2418321212840-3848
8Valencia 1685319-10291653816-2418321381135-3447
9Villarreal 1654726-26191665525-2923321191251-5542
10Getafe 1685319-15291618719-2911329131038-4440
11Osasuna 1663717-22211653820-2418321161537-4639
12Sevilla 1655623-24201645718-2117329101341-4537
13Las Palmas 1664617-15221643913-2415321071530-3937
14Alaves 1673617-17241625911-211132981528-3835
15Rayo Vallecano 1638516-23171645711-1617327131227-3934
16Celta Vigo 1645714-18171635823-2914327101537-4731
17Mallorca 1657414-13221616912-259326131326-3831
18Cádiz 1647514-18191606108-276324131522-4525
19Granada 1636720-261516031313-35332392033-6118
20Almeria 1608815-30816131216-346321112031-6414
Results
Game
Results
21:00 19/4
La Liga - Grundserie
1 - 1
18:30 14/4
La Liga - Grundserie
1 - 1
21:00 31/3
2 - 0
21:00 16/3
La Liga - Grundserie
2 - 0
16:15 10/3
La Liga - Grundserie
0 - 2
21:00 3/3
La Liga - Grundserie
0 - 0
16:15 25/2
La Liga - Grundserie
3 - 1
21:00 19/2
La Liga - Grundserie
3 - 2
21:00 12/2
La Liga - Grundserie
0 - 0
21:00 2/2
La Liga - Grundserie
4 - 0
Schedule

Athletic Bilbao

Athletic Bilbao spelar sina hemmamatcher på San Mamés Barria i Bilbao som har en publikkapacitet på 53289 personer.

Athletic Bilbao mötte Granada senast i La Liga och matchen slutade oavgjort 1-1.

Athletic Bilbao möter Atlético Madrid härnäst på bortaplan i La Liga, med avspark 20:00 den 27/4.

Hemmaarena: San Mamés Barria

Kapacitet: 53289

Stad: Bilbao

Underlag: Gräs