Fiorentina odds, spelschema, match

Table
Serie A 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Inter 17133141-104215132036-74132265177-1783
2Milan 15112226-83517104337-293432216563-3769
3Juventus 16105123-10351684422-142832189545-2463
4Bologna 17123229-8391548316-1720321611545-2559
5Roma 16113235-15361554621-201931167856-3555
6Atalanta 15102333-12321654724-2419311561057-3651
7Napoli 1665522-23231675428-1726321310950-4049
8Lazio 1683519-13271671822-2222321541341-3549
9Torino 1677215-8281645716-2117321112931-2945
10Fiorentina 1684428-18281544715-1816311281143-3644
11Monza 1665520-21231655614-20203211101134-4143
12Genoa 1556420-20211746715-1918329121135-3939
13Lecce 1665516-22231616911-269327111427-4832
14Cagliari 1665523-262316151011-288327101534-5431
15Hellas Verona 1545617-211717251013-2311326101630-4428
16Udinese 1619618-25121537512-2216314161130-4728
17Empoli 1634912-22131643913-261532771825-4828
18Frosinone 1664625-262216051115-37532691740-6327
19Sassuolo 1645722-291716231117-33932681839-6226
20Salernitana 16151015-32816141111-36732292126-6815
Results
Game
Results
18:30 15/4
Serie A - Grundserie
1 - 1
20:45 7/4
Serie A - Grundserie
1 - 0
20:45 30/3
Serie A - Grundserie
1 - 2
20:45 10/3
Serie A - Grundserie
2 - 2
20:45 2/3
Serie A - Grundserie
0 - 0
20:45 26/2
Serie A - Grundserie
2 - 1
15:00 18/2
Serie A - Grundserie
1 - 1
19:00 14/2
Serie A - Grundserie
2 - 0
12:30 11/2
Serie A - Grundserie
5 - 1
20:45 2/2
Serie A - Grundserie
3 - 2
Schedule

Fiorentina

Fiorentina spelar sina hemmamatcher på Stadio Artemio Franchi i Firenze som har en publikkapacitet på 43147 personer.

Fiorentina mötte Genoa senast i Serie A och matchen slutade oavgjort 1-1.

Fiorentina möter Viktoria Plzen härnäst på hemmaplan i Serie A, med avspark 17:45 den 18/4.

Hemmaarena: Stadio Artemio Franchi

Kapacitet: 43147

Stad: Firenze

Underlag: Gräs