Sheffield United odds, spelschema, match

Table
Premier League 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Manchester City 17125043-144115102333-183232227376-3273
2Arsenal 16122238-153816103337-113332225575-2671
3Liverpool 17133143-15421585229-162932218372-3171
4Aston Villa 16112340-22351784528-272833196868-4963
5Tottenham 16120434-21361666431-282432186865-4960
6Newcastle 17113343-20361542926-3214321551269-5250
7Manchester United 1582523-22261773724-2624321551247-4850
8West Ham 1767426-25251672726-3323331391152-5848
9Chelsea 1684435-25281554626-2719311381061-5247
10Brighton 1576228-19271745824-31173211111052-5044
11Wolverhampton 1573523-23241754823-2819321271346-5143
12Fulham 1691629-16281735920-3514331261549-5142
13Bournemouth 1766523-26241553724-3118321191247-5742
14Crystal Palace 1544721-24161745816-301732891537-5433
15Brentford 1756627-302116321120-281133881747-5832
16Nottingham 1755725-252016241017-331033791742-5830
17Everton 1544716-18111754816-301432981532-4825
18Luton 1643924-271517241122-431033672046-7025
19Burnley 17241117-371016241016-311033482133-6820
20Sheffield United 16241017-471016131213-37632372230-8416
Results
Game
Results
16:00 13/4
Premier League - Grundserie
2 - 0
18:30 7/4
Premier League - Grundserie
2 - 2
20:30 4/4
Premier League - Grundserie
3 - 1
16:00 30/3
Premier League - Grundserie
3 - 3
16:00 9/3
Premier League - Grundserie
2 - 2
21:00 4/3
Premier League - Grundserie
0 - 6
14:30 25/2
Premier League - Grundserie
1 - 0
15:00 18/2
Premier League - Grundserie
0 - 5
16:00 10/2
Premier League - Grundserie
1 - 3
18:30 3/2
Premier League - Grundserie
0 - 5
Schedule

Sheffield United

Sheffield United spelar sina hemmamatcher på Bramall Lane i Sheffield som har en publikkapacitet på 32702 personer.

Sheffield United mötte Brentford senaste i Premier League och förlorade med 0-2.

Sheffield United möter Burnley härnäst på hemmaplan i Premier League, med avspark 15:00 den 20/4.

Hemmaarena: Bramall Lane

Kapacitet: 32702

Stad: Sheffield

Underlag: Gräs