Liverpool odds, spelschema, match

Table
Premier League 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Arsenal 17132243-154117113339-113634245582-2677
2Liverpool 17133143-15421695232-173233228375-3274
3Manchester City 17125043-144115102333-183232227376-3273
4Aston Villa 17122343-23381784528-272834206871-5066
5Tottenham 16120434-21361666431-282432186865-4960
6Newcastle 17113343-20361542926-3214321551269-5250
7Manchester United 1582523-22261773724-2624321551247-4850
8West Ham 1767426-25251772828-3823341391254-6348
9Chelsea 1684435-25281654726-3219321381161-5747
10Brighton 1576228-19271745824-31173211111052-5044
11Wolverhampton 1673623-25241754823-2819331271446-5343
12Fulham 1791730-19281735920-3514341261650-5442
13Bournemouth 1766523-26241653825-3418331191348-6042
14Crystal Palace 1654726-26191745816-301733991542-5636
15Brentford 1756627-302117421125-291434981752-5935
16Nottingham 1755725-252017241117-351034791842-6030
17Everton 1654718-18141754816-3014331081534-4828
18Luton 17431025-321517241122-431034672147-7525
19Burnley 17241117-371017341020-321334582137-6923
20Sheffield United 17241118-511016131213-37633372331-8816
Results
Game
Results
17:30 21/4
Premier League - Grundserie
1 - 3
15:00 14/4
Premier League - Grundserie
0 - 1
16:30 7/4
Premier League - Grundserie
2 - 2
20:30 4/4
Premier League - Grundserie
3 - 1
15:00 31/3
Premier League - Grundserie
2 - 1
16:45 10/3
Premier League - Grundserie
1 - 1
16:00 2/3
Premier League - Grundserie
0 - 1
20:30 21/2
Premier League - Grundserie
4 - 1
13:30 17/2
Premier League - Grundserie
1 - 4
16:00 10/2
Premier League - Grundserie
3 - 1
Schedule

Liverpool

Liverpool spelar sina hemmamatcher på Anfield i Liverpool som har en publikkapacitet på 54074 personer.

Liverpool mötte Fulham senaste i Premier League och vann med 3-1.

Liverpool möter Everton härnäst på bortaplan i Premier League, med avspark 20:00 den 24/4.

Grundat: 1892

Hemmaarena: Anfield

Kapacitet: 54074

Stad: Liverpool

Webbplats: liverpoolfc.com