Milan odds, spelschema, match

Table
Serie A 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Inter 18143143-104518152143-94736295286-1992
2Milan 18123335-143919105438-323537228773-4674
3Bologna 18124230-9401869321-1827361813551-2767
4Juventus 18107124-11371886425-1730361813549-2867
5Atalanta 17122337-13381984730-2628362061067-3966
6Roma 18114337-19371865726-2523361791063-4460
7Lazio 18103522-13331882825-2426361851347-3759
8Fiorentina 19105437-22351754818-2019361591255-4254
9Torino 1989218-9331855818-24203713141036-3353
10Napoli 1866624-27241977531-21283713131155-4852
11Genoa 1876525-22271847718-22193611131243-4446
12Monza 1866623-25241856716-23213611121339-4845
13Lecce 1966717-27241827915-2713378131632-5437
14Hellas Verona 1865721-242318251113-2411368101834-4834
15Udinese 18110720-28131848615-2420365181335-5233
16Cagliari 1867526-292518151212-368367121738-6533
17Frosinone 1874728-312518071115-377367111843-6832
18Empoli 1845913-221718431113-301536882026-5232
19Sassuolo 1855823-322018231319-40936782142-7229
20Salernitana 18151216-36818151212-408362102428-7616
Results
Game
Results
20:45 18/5
Serie A - Grundserie
3 - 1
20:45 11/5
Serie A - Grundserie
5 - 1
18:00 5/5
Serie A - Grundserie
3 - 3
18:00 27/4
Serie A - Grundserie
0 - 0
20:45 22/4
Serie A - Grundserie
1 - 2
15:00 14/4
Serie A - Grundserie
3 - 3
15:00 6/4
Serie A - Grundserie
3 - 0
20:45 30/3
Serie A - Grundserie
1 - 2
15:00 17/3
Serie A - Grundserie
1 - 3
15:00 10/3
Serie A - Grundserie
1 - 0
Schedule

Milan

Milan spelar sina hemmamatcher på Stadio Giuseppe Meazza i Milano som har en publikkapacitet på 80018 personer.

Milan mötte Cagliari senaste i Serie A och vann med 5-1.

Milan möter Torino härnäst på bortaplan i Serie A, med avspark 19:45 den 18/5.

Hemmaarena: Stadio Giuseppe Meazza

Kapacitet: 80018

Stad: Milano

Underlag: Gräs