Torino odds, spelschema, match

Table
Serie A 2023/24
Grundserie5 most recentMPWDLGF-GAPts
1Inter 16132139-84115132036-74131264175-1582
2Milan 15112226-83516103334-263331215560-3468
3Juventus 16105123-10351583422-142731188545-2462
4Bologna 16122229-8381548316-1720311610545-2558
5Roma 16113235-15361554621-201931167856-3555
6Atalanta 14101331-10311654724-2419301551055-3450
7Lazio 1683519-13271671822-2222321541341-3549
8Napoli 1564520-21221675428-172631139948-3848
9Torino 1576215-8271645716-2117311111931-2944
10Fiorentina 1583427-17271544715-1816301271142-3543
11Monza 1665520-21231554614-2019311191134-4142
12Genoa 1556420-20211645714-1817319111134-3838
13Cagliari 1665523-26231514109-26731791532-5230
14Lecce 1555515-22201616911-269316111426-4829
15Udinese 1619618-25121537512-2216314161130-4728
16Empoli 1634912-22131543813-251531771725-4728
17Hellas Verona 1545617-211716241011-211031691628-4227
18Frosinone 1664625-262215041113-35431681738-6126
19Sassuolo 1544719-261616231117-33931671836-5925
20Salernitana 16151015-32816141111-36732292126-6815
Results
Game
Results
20:45 6/4
Serie A - Grundserie
3 - 2
15:00 30/3
Serie A - Grundserie
1 - 0
15:00 16/3
Serie A - Grundserie
0 - 2
20:45 8/3
Serie A - Grundserie
1 - 1
20:45 2/3
Serie A - Grundserie
0 - 0
18:30 26/2
Serie A - Grundserie
3 - 2
20:45 22/2
Serie A - Grundserie
0 - 2
19:00 16/2
Serie A - Grundserie
2 - 0
20:45 10/2
Serie A - Grundserie
1 - 1
12:30 4/2
Serie A - Grundserie
0 - 0
Schedule

Torino

Torino spelar sina hemmamatcher på Stadio Olimpico Grande Torino i Torino som har en publikkapacitet på 27958 personer.

Torino mötte Empoli senaste i Serie A och förlorade med 2-3.

Torino möter Juventus härnäst på hemmaplan i Serie A, med avspark 17:00 den 13/4.

Hemmaarena: Stadio Olimpico Grande Torino

Kapacitet: 27958

Stad: Torino

Underlag: Gräs